Menüler

SİVAS İLİ ŞARKIŞLA İLÇESİNDE ÇİFTÇİLERE YÖNELİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

14.02.2018

DSİ Sivas 19. Bölge Müdürlüğü, Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Sivas Ziraat Odası Başkanlığı tarafından 08.02.2018 tarihinde Şarkışla ilçesinde çiftçilerin katılımı ile “Kapalı Sistem Sulamalarda Tarla içi sulama Sistemleri ve Çoklu Su Alma Yapıları, Tarımsal Sulama Desteklemeleri ve YAS kuyuları açılması ve İşletilmesi” konulu bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.

Toplantıya DSİ 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya, Sivas İl Gıda tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, sulama birlikleri başkanları, kurumların teknik personelleri ve su kullanıcıları katılmışlardır.

Bölge Müdürü Sayın İsmail Kaya, İl Müdürü Seyit Yıldız ve Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ’ ın açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda; Şarkışla ilçesi sınırları içinde bulunan sulama tesislerinin 2017 yılı sulama performansları, depolamalı tesislerin doluluk oranları, tarla içi sulama sistemleri ve çoklu su alma yapıları, tarımsal sulamalarda uygulanan tarımsal hibe desteklemeleri, özellikle işletmede olan sulama tesislerinden yararlanan su kullanıcılarının hibe desteğinden nasıl yararlanacakları ve YAS kuyusu açma ve işletilmesi konularında yetkili personeller tarafından sunumlar yapılmıştır.

Toplantı çiftçilerden gelen soruların cevaplanması ile son bulmuştur.

Çiftçilerin bilgilendirilmesi amacıyla yapılan program dâhilinde diğer ilçelerde de toplantılar düzenlenecektir.